תחומי המומחיות

תחומי המומחיות
  • תחלואת עמוד שדרה

דר' הרשקוביץ מנתח בעל ניסיון רב בכל סוגי התחלואה של עמוד השדרה מבסיס הגולגולת ועד מפרקי האגן.

מקרים שכיחים בהם מטפל דר. הרשקוביץ כוללים – פריצת דיסק חריפה, היצרות כרונית של תעלת השדרה המותנית וכאבים מפציעים לרגליים, היצרות תעלת השדרה הצווארית עם סימנים מיאלופתיים (אי יציבות, ירידה במוטוריקה העדינה, הקרנה וכאבים לידיים ועוד).

בנוסף מטפל דר. הרשקוביץ בטראומה של עמ"ש משברים בעמ"ש צווארי, גבי או מותני הדורשים מעקב, טיפול זעיר פולשני (כגון הזרקת צמט\צמנטציה או קיבוע מלעורי) ועד ניתוחים מורכבים לייצוב עמוד השדרה ושחזורו.

דר' הרשקוביץ מטפל בתחלואה על רקע של ממאירות \ גידולים שמערבים את עמוד השדרה (גרורות או גידולים ראשוניים) – משלב הבירור הראשוני, אבחון קליני וניתוחי (ביופסיה וכדו') ועד שלב הטיפול המלא כולל ניתוחים לכריתת הגידול ובשילוב עם האונקולוגים במידת הנדרש לטיפולים משלימים.

תחום מומחיות נוסף הוא ניתוחי עמוד שדרה לעקמת בילדים (סקוליאוזיס, Scoliosis) ולעיוותי עמ"ש במבוגרים.

  • חוות דעת ויעוץ רפואי

דר' הרשקוביץ הינו אורתופד מומחה בעל ניסיון רב ומעניק חוות דעת שניה להמלצת מומחה אחר לצורך חלטה על המשך טיפול, חוות דעת משפטית – הערכות ראשוניות, הערכות נכות ומתן חוות דעת מלאה לבית משפט, ביטוח לאומי וכדו'.

  • אורתופדיה וצבא

דר' הרשקוביץ הינו אורתופד מומחה בעל וותק של שנים בשירות במסגרת צה"ל וחיל רפואה.

ניסיון זה מאפשר לו להעריך באופן מדויק ומתאים בעיות רפואיות אורתופדיות (בעיקר) עבור צעירים לקראת גיוס, משרתים במהלך השירות ואף לאחר מכן (מילואים) על מנת להתאים את המצב הרפואי  למערכת הצבאית (נושאים כגון – פרופיל רפואי, סעיפי ליקוי, תנאי שירות, הקלות והתאמות המקובלים במערכת הצבאית ועל פי נהלי הצבא המחייבים).

היכרותו רבת השנים עם המערכת מאפשרת תהליך קל יותר ויעיל למול המערכת הרפואית הצבאית והתאמה בין השיח הרפואי האזרחי לצבאי.

סוגי ניתוחים